„ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II – CYWILIZACJA ŻYCIA” – XXIII DZIEŃ PAPIESKI W LEGNICY

XXIII Dzień Papieski będzie obchodzony w Polsce 15 października 2023 r. (niedziela) pod hasłem „Święty Jan Paweł II – cywilizacja życia”. Święty Jan Paweł II wskazał konkretne środowiska, w których cywilizacja życia znajduje swój najbardziej żyzny grunt. Są nimi: rodzina, dzieci i młodzi. Wszyscy jesteśmy wezwani, „aby kochać i szanować życie każdego człowieka oraz dążyć wytrwale i z odwagą do tego, by w naszej epoce, w której mnożą się zbyt liczne oznaki śmierci, zapanowała wreszcie nowa kultura życia, owoc kultury prawdy i miłości” – brzmi apel Świętego Jana Pawła II.

Dzień Papieski jest obchodzony w wielu ośrodkach i w różnej formie. Ma to na celu również zorganizowanie pomocy dla uzdolnionej młodzieży. W diecezjalne obchody Dnia Papieskiego włączają się placówki noszące zaszczytne imię św. Jana Pawła II, św. Jadwigi Śląskiej oraz Stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W tym roku do naszej wspólnoty dołączą również uczniowie należący do Szkolnych Kół Caritas.

Zapraszamy delegacje z pocztami sztandarowymi na dzień 15 października 2023 roku (niedziela) do parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy (Plac Kard. S. Wyszyńskiego 1, osiedle Kopernika).

Program naszego wspólnego świętowania przedstawia się następująco:

godz.  11:45 – Przygotowanie do liturgii;

godz.  12:00 – Msza święta w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski;

godz.  13:15 – część artystyczna w wykonaniu uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego w Legnicy w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II (w dolnej części kościoła), poczęstunek.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.