MAJOWA PIELGRZYMKA KATECHETÓW I NAUCZYCIELI – SANKTUARIA PODKARPACIA

Termin: 01-04.05.2024 r. (4 dni)

Program:

1 dzień – 01.05 (śr.)

Wyjazd z Legnicy o godz. 04:00. Przyjazd ok. 12:00 do wsi Markowa, gdzie żyli i ponieśli męczeńską śmierć bł. Józef i Wiktoria Ulmowie wraz z siedmiorgiem swoich dzieci. Msza święta w kościele pw. św. Doroty. Złożenie kwiatów na pomniku bł. Rodziny Ulmów. Przejazd do Przeworska, gdzie znajduje się jedna z niewielu na całym świecie replik Grobu Bożego z Jerozolimy. Chwila czasu na modlitwę. Przejazd do Przemyśla. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień – 02.05 (czw.)

Śniadanie. Przejazd do Kalwarii Pacławskiej (Jasnej Góry Podkarpacia) – nawiedzenie sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej. Droga Krzyżowa. Powrót do Przemyśla. Zwiedzanie z przewodnikiem Archikatedry Przemyskiej wraz z podziemiami, które są nekropolią biskupów przemyskich i osób świeckich. Msza święta. Czas wolny w centrum miasta. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień – 03.05 (pt.)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Strachociny, aby nawiedzić Sanktuarium św. Andrzeja Boboli. Msza święta Następnie przejazd do Miejsca Piastowego, którego celem odwiedzenia będzie Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza, z grobem założyciela Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła. Popołudniu nawiedzenie Sanktuarium św. Jana z Dukli. Przejazd do hotelu w okolicach Krosna. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

4 dzień – 04.05 (sob.)

Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do Korczyna, gdzie w kamienicy przy rynku działa Manufaktura z Pijalnią Czekolady Mistrza Polski Mirosława Pelczara. Zajmująca całe piętro pijalnia jest największą i jedyną urządzoną w takim stylu w Polsce, a nawet w Europie. Zwiedzający ma wrażenie, że wszedł do zaczarowanej fabryki czekolady. Zwiedzanie połączone z degustacją. Czas na zakupy. Następnie przejazd do jednego z najpiękniejszych polskich zamków – Łańcuta (zwiedzanie wnętrz, stajni, wozowni). Czas wolny na posiłek przed wyjazdem w drogę powrotną. Wyjazd Łańcuta ok. 15:30. Zakończenie pielgrzymki ok. 23:00.

Powyższa cena obejmuje:

– przejazd autokarem kat. 4* (klimatyzacja, WC, DVD, barek)

– 3 noclegi w hotelach (pokoje 2,3-osobowe z łazienkami)

– 3 śniadania, 3 obiadokolacje

– ubezpieczenie: NNW na terenie Polski (10 000 PLN)

– opiekę pilota – przewodnika na całej trasie

– opłaty parkingowe

– Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy

– zestaw słuchawkowy

Cena nie zawiera:

– biletów wstępu, wymaganych lokalnych przewodników – orientacyjny koszt: 150 zł