ETAP OGÓLNOPOLSKI XXXIV OLIMPIADY TEOLOGII KATOLICKIEJ W RADOMIU

W dniach od 4 do 6 kwietnia 2024 roku w Radomiu odbył się finał XXXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej pod hasłem „Zasady społeczne w nauczaniu Kościoła”. W olimpiadzie na etapie szkolnym wzięło udział 8 tysięcy uczestników z całej Polski. W etapie diecezjalnym uczestniczyło 52 uczniów z 25 szkół ponadpodstawowych znajdujących się na terenie naszej diecezji.

Diecezję Legnicką w Radomiu reprezentowali następujący uczniowie:

Julia RAJCZAKOWSKA, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego w Bolesławcu, katecheta: ks. dr Tomasz KRAUZE;

Karolina MAJEWSKA, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Lubinie, katechetka: p. mgr Beata KWIECIEŃ;

Szymon ROMANOWSKI, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy, katecheta: ks. mgr Paweł ADRES.

W etapie ogólnopolskim na 120 uczestników szkół średnich najlepiej wypadł Szymon Romanowski z Legnicy, który zajął 19. miejsce.