ETAP DIECEZJALNY XXXIV OLIMPIADY TEOLOGII KATOLICKIEJ W LEGNICY

W dniu 10 stycznia 2024 roku, w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II w Legnicy, odbył się etap diecezjalny XXXIV Olimpiady Teologii Katolickiej pod hasłem: „Zasady społeczne w nauczaniu Kościoła”. Wzięło w nim udział 52 uczniów z 25 szkół ponadpodstawowych znajdujących się na terenie naszej diecezji. Nad prawidłowością przebiegu czuwała Komisja w składzie: ks. dr Tomasz Krauze – przewodniczący, s. mgr Bronisława Wałecka CSMM oraz p. mgr Renata Aleksiuk.

Po rozwiązaniu testu, który składał się z 35 pytań i trwał 45 minut, zostali wyłonieni zwycięzcy. Laureatami tegorocznej edycji zostały następujące osoby:

I MIEJSCE – Julia RAJCZAKOWSKA, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego w Bolesławcu, katecheta: ks. dr Tomasz KRAUZE (34/51 pkt);

II MIEJSCE – Karolina Majewska, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Lubinie, katechetka: p. mgr Beata KWIECIEŃ (30/51 pkt);

III MIEJSCE – Szymon ROMANOWSKI, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy, katecheta: ks. mgr Paweł ADRES (29/51 pkt).

Gratulujemy Laureatom i Finalistom. Dziękujemy także Katechetom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu uczniów do olimpiady.

Wszyscy Uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody. Wręczył je Ksiądz Biskup Piotr Wawrzynek – biskup pomocniczy diecezji legnickiej.

Wymienieni wyżej Laureaci będą reprezentować naszą diecezję na etapie ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 4-6 kwietnia 2024 roku w Radomiu. Życzymy powodzenia i światła Ducha Świętego.