BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH W LUBOMIERZU

W przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych tj. 31 października 2023 r. odbył się już VI Bal Wszystkich Świętych w Lubomierzu. Inicjatorami tego wydarzenia byli: Ksiądz Proboszcz Andrzej Łuczyński, Dyrektor Zespołu Szkół w Lubomierzu Pan Marek Kozak oraz Nauczyciele i Katecheci: Wioletta Rotkiewicz,  Agata Nuckowska i Ewa Jasińska. W zabawie uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubomierzu oraz Przedszkolaki z Przedszkola w Lubomierzu i Wojciechowie. Uroczyste świętowanie rozpoczęliśmy przy figurze Matki Bożej na rynku. Następnie w radosnym korowodzie ruszyliśmy do kościoła parafialnego, gdzie czekał już na nas Pan Przewodnik Zbigniew Rotkiewicz, który opowiedział nam wiele ciekawych historii na temat naszego kościoła i o ponad 300 relikwiach Świętych znajdujących się w Kaplicy Szkaplerznej, które gromadzone były przez około pięć wieków przez siostry benedyktynki, założycielki klasztoru.

Po wygłoszonym wykładzie wspólnie odmówiliśmy różaniec. Ostatnie Nabożeństwo Różańcowe w tym roku poprowadzili uczniowie klasy 8 SP wraz z katechetkami.

Kolejnym etapem naszych poczynań była wspólna zabawa w sali gimnastycznej naszej szkoły. Zabawę poprowadziła Pani Wioletta Rotkiewicz oraz animator p. Franciszek.

Zgodnie z hasłem przewodnim: „Wszyscy Święci balują w Niebie”, uczestnicy ubrali się w stroje nawiązujące do świętych i błogosławionych zakładając atrybuty charakterystyczne dla poszczególnych postaci. Na balu można było spotkać m. in.: liczne Anioły, św. Jadwigę Śląską, św. Marcina, św. Jana Pawła II, czy św. Ojca Pio. Warte podkreślenia jest to, że w zabawie uczestniczyły całe rodziny – od najmłodszych dzieci, poprzez młodzież, aż po dorosłych. Podczas wydarzenia, uczestnicy mogli wziąć udział w licznych konkursach i zabawach. Bardzo dziękujemy wszystkim za wszelkie dobro, a szczególnie wolontariuszom, uczniom klasy 8a ze SP w Lubomierzu za zaangażowanie w przygotowanie tej inicjatywy. Byli to następujący uczniowie: Milena Binasiewicz, Julia Zahajko-Pawlus, Kewin Sawicki, Michał Chrabąszcz, Marcin Kapusta, Mateusz Mordas i Dawid Litke. Do zobaczenia za rok. Szczęść Boże!

Agata Nuckowska

Wioletta Rotkiewicz