Zaproszenie szkół do udziału w XXV rocznicy apostolskiej wizyty św. Jana Pawła II w Legnicy

W dniu 2 czerwca 2022 roku będziemy przeżywać 25. rocznicę apostolskiej wizyty św. Jana Pawła II w Legnicy. To wydarzenie zapisało się jako najważniejsze w trzydziestoletniej historii Diecezji Legnickiej. W związku z tym mamy radość zaprosić na spotkanie Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, szkół katolickich oraz szkół z miasta Legnicy. Odbędzie się ono 2 czerwca br. (czwartek) w Legnicy. Program przedstawia się następująco:

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Wojciecha w Legnicy (ul. Radosna 21)

• od godz. 9:30 – rejestracja grup
  • godz. 9:40 – Pielgrzym w Legnicy – wspomnienie apostolskiej wizyty św. Jana Pawła II (Ksiądz Kanonik Józef Borowski – proboszcz parafii, dziekan dekanatu Legnica Wschód)
  • godz. 10:00 – Msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Andrzeja Siemieniewskiego – Biskupa Legnickiego

Centrum Spotkań im. Jana Pawła II przy Parafii Rzymskokatolickiej pw. Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy (Plac Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1)

• godz. 12:00 – Jesteście moją nadzieją – widowisko poświęcone św. Janowi Pawłowi II, przygotowane przez społeczność II Liceum Ogólnokształcącego
    w Lubinie
  • godz. 13:00 – poczęstunek i zakończenie spotkania

Wydarzeniu w Centrum Spotkań będzie towarzyszyć wystawa zdjęć Jana Pawła II.