ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE SZKOLNYCH KÓŁ CARITAS

W dniu 16 października 2022 roku (niedziela) będziemy obchodzić XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy” (Veritatis Splendor). Jest to również uroczystość ku czci św. Jadwigi Śląskiej – patronki dzieł miłosierdzia i Caritas Diecezji Legnickiej. Te okoliczności stwarzają okazję do spotkania Wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas działających w naszej diecezji. Włączymy się w obchody Dnia Papieskiego z placówkami noszącymi imię św. Jana Pawła II oraz św. Jadwigi Śląskiej.

Zapraszamy Wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas wraz z Opiekunem na dzień 16 października 2022 roku (niedziela) do parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy (Plac Kard. S. Wyszyńskiego 1, osiedle Kopernika).

Program naszego wspólnego świętowania przedstawia się następująco:

godz. 11:45 – Przygotowanie do liturgii;

godz. 12:00 – Msza święta w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski;

godz. 13:15 – Poczęstunek w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II (w dolnej części kościoła);

godz. 13:45 – „Święta Jadwiga Śląska – człowiek w całej prawdzie” – program artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Śląskiej w Kunicach; Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po oficjalnym zakończeniu jest zaplanowane spotkanie Wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas.

Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu do 10 października br. poprzez elektroniczny formularz: https://caritaslegnica.pl/spotkanie-szkolnych-kol-caritas-2022/.

Serdecznie zapraszamy!