Rekolekcje stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w Szklarskiej Porębie

W dniach od 27 do 29 maja 2022 roku w Domu na Białej Dolinie odbyły się rekolekcje dla stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” z Diecezji Legnickiej i Diecezji Świdnickiej. Przebiegały one pod hasłem: „Dylematy młodego człowieka”. Wzięło w nich udział 25 uczniów szkół podstawowych i średnich. Dni skupienia poprowadził ks. dr Łukasz Nycz, koordynator ds. formacji stypendystów z Biura Fundacji w Warszawie.

Podczas rekolekcji młodzi ludzie codziennie uczestniczyli we Mszy świętej i wysłuchali konferencji, których celem była odpowiedź na fundamentalne pytania: Jaki właściwie jest Bóg?, Skąd na świecie jest tyle zła?, Jak w życiu być szczęśliwym?, Jak się modlić?, Jak odnaleźć sens życia?, Jak rozwijać swoją wiarę?

Młodzieży towarzyszyli koordynatorzy diecezjalni: ks. Marek Korgul, ks. Damian Mroczkowski i ks. Jarosław Kowalczyk. Była też salezjanka, s. Bożena Salij z Warszawy i troje stypendystów studentów: Dominika Mucha, Dominika Potrząsaj i Daniel Kocząb.

Następne spotkanie formacyjne odbędzie się w lipcu br.

Na stronie Radio Plus Legnica można przeczytać obszerną relację z wydarzenia: