PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW NA JASNĄ GÓRĘ

Tradycją naszej diecezji, która w tym roku będzie świętowała trzydziestą rocznicę swojego istnienia, stała się pielgrzymka maturzystów do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski na Jasnej Górze. Wraz z młodymi ludźmi przygotowującymi się do egzaminu dojrzałości do tronu Matki Najświętszej udają się również dyrektorzy szkół, nauczyciele, wychowawcy i katecheci. Przez ostatnie dwa lata pandemia uniemożliwiła nam tradycyjne pielgrzymowanie. Jedynie kilkuosobowa reprezentacja maturzystów z diecezji udawała się na Jasną Górę.

XXIX Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Legnickiej odbędzie się w dniu 21 marca 2022 roku (poniedziałek). Program jest następujący:

od godz. 10:00 – Recepcja – rejestracja grup przy wejściu do Bazyliki;

10:30 Gromadzenie się młodzieży w Bazylice, okazja do skorzystania ze spowiedzi świętej, animacja muzyczna i wspólny śpiew;

11:00 Konferencja dla młodzieży w Bazylice;

12:00 Eucharystia w Kaplicy Cudownego Obrazu pod przewodnictwem Księdza Biskupa Andrzeja SIEMIENIEWSKIEGO – Biskupa Legnickiego. Po Mszy świętej okazja do indywidualnego lub grupowego zwiedzania Jasnej Góry (np. skarbiec, arsenał, sala rycerska, muzeum, ośrodek powołaniowy);

14:30 Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich. Przewidywane zakończenie ok. 15:30.

Serdecznie zapraszamy tegorocznych Maturzystów wraz z nauczycielami, wychowawcami i katechetami do udziału w tym wydarzeniu.