Fundacyjne spotkanie ze Słowem Bożym

W dniu 28 marca 2022 roku odbyło się spotkanie stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” z Diecezji Legnickiej i Diecezji Świdnickiej. Fundacja zrzesza uzdolnioną młodzież pochodzącą z niewielkich miejscowości.

Wydarzenie odbyło się w sposób zdalny, lecz w żaden sposób nie przeszkodziło to w owocnym skorzystaniu z tego czasu. W temat spotkania wprowadził Ksiądz Dariusz Kowalczyk – przewodniczący zarządu Fundacji z Warszawy. Temat spotkania brzmiał: „Skarb Słowa Bożego”. Fundacyjny duchowy przewodnik ukazał młodym ludziom, jak wielką głębią i krynicą wiedzy jest Biblia – żywa mądrość ofiarowana człowiekowi przez Pana. Ksiądz Dariusz uświadomił także, jak ważne jest właściwe rozumienie treści fragmentów Pisma Świętego, które w dzisiejszych czasach bardzo często są mylnie analizowane przez różnych czytelników. Po wstępnej analizie tematu spotkania stypendyści zostali podzieleni na grupy. Otrzymali zadanie, które polegało na dokładnym przeanalizowaniu wyznaczonych fragmentów pochodzących z Nowego Testamentu. Wspólne rozważanie żywego Słowa Biblii pozwoliło uczestnikom spotkania na dogłębne zrozumienie istoty wiary oraz dostrzeżenie miłości Boga, którą miłuje swoje dzieci.

Dodatkowo nasi diecezjalni koordynatorzy: ks. Jarosław Kowalczyk, ks. Marek Korgul i ks. Damian Mroczkowski przedstawili nam swoje wskazówki dotyczące analizy Pisma Świętego oraz podkreślili, jak ważne jest jego studiowanie.
Nasze fundacyjne „meetingi” to czas pozwalający na spotkanie się z przyjaciółmi, wychowawcami oraz koordynatorami Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Jest to także wspaniałe i owocne wykorzystanie wolnych chwil.  Jednak najważniejszym elementem takich wydarzeń jest możliwość budowania wspólnoty ludzi będących w objęciach Pana Boga, wsłuchania się w Jego Słowo oraz przybliżania się do Jego ogromnej miłości.