XXIV DZIEŃ PAPIESKI W LEGNICY

XXIV Dzień Papieski będzie obchodzony w Polsce 13 października 2024 roku (niedziela) pod hasłem „Jan Paweł II – Ewangelia starości i cierpienia”. ,,Na moim przykładzie chciałbym pokazać, jak przyjmować cierpienie […]. Przybywam jako pielgrzym prawdy i nadziei do sanktuarium św. Łazarza. Przybywam, aby moim własnym ciałem świadczyć o znaczeniu i sensie bólu, gdy go przyjmujemy z zaufaniem, zbliżając się do Boga bogatego w miłosierdzie. […] człowiek powinien się czuć wezwany, aby świadczyć miłość w bólu” – słowa te Jan Paweł II skierował do ludzi trędowatych w czasie swojej wizyty na Kubie w styczniu 1998 roku. Słowa wypowiedziane przez człowieka chorego pośród chorych można uznać za spójny wyraz myśli i osobistego świadectwa papieża, który głoszoną innym prawdę okupił własnym cierpieniem.

Dzień Papieski jest obchodzony w wielu ośrodkach i w różnej formie. Ma to na celu również zorganizowanie pomocy dla uzdolnionej młodzieży. W diecezjalne obchody Dnia Papieskiego włączają się placówki noszące zaszczytne imię św. Jana Pawła II, św. Jadwigi Śląskiej oraz Stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Zapraszamy w sposób szczególny przedstawicieli wymienionych wyżej szkół wraz ze sztandarem do udziału w tym wydarzeniu. Zapraszamy delegacje z pocztami sztandarowymi na dzień 13 października 2024 roku (niedziela) do parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy (Plac Kard. S. Wyszyńskiego 1, osiedle Kopernika).

Program naszego wspólnego świętowania przedstawia się następująco:

godz. 11:45 –  Przygotowanie do liturgii;
godz. 12:00 – Msza święta pod przewodnictwem ks. Jarosława Kowalczyka, delegata Biskupa Legnickiego, diecezjalnego koordynatora Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”
godz. 13:00 – program artystyczny w wykonaniu Antoniego Szymańskiego i Laury Dylag – uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Legnicy oraz nauczyciela p. Mikołaja Potoczaka (fortepian);
godz. 13:45 – Poczęstunek w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II (w dolnej części kościoła);