XXIII DZIEŃ PAPIESKI Z UDZIAŁEM SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II

W Kościele w całej Polsce i na świecie dnia 15 października 2023 roku obchodziliśmy 23. Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II. Cywilizacja Życia”. W Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy zgromadzili się przedstawiciele szkół noszących imię świętego Jana Pawła II wraz z pocztami sztandarowymi, nauczyciele, katecheci, wolontariusze Caritas oraz wierni i zaproszeni goście. Mszy świętej w południe przewodniczył Biskup Legnicki Andrzej Siemieniewski, a homilię wygłosił dyrektor Wydziału Katechetycznego ks. Jarosław Kowalczyk. Po Eucharystii w Centrum Spotkań im. św. Jana Pawła II młodzież II Liceum Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego w Legnicy przedstawiła program muzyczny poświęcony Papieżowi Polakowi.

Tekst i zdjęcia: ks. Waldemar Wesołowski

Zapraszamy także do szerszej relacji na stronie Radia PLUS LEGNICA.