XIX EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PAPIESKIEGO “Z NADZIEI, KTÓRA JEST W NAS”

W dniu 3 czerwca 2023 roku we Wrocławiu odbył się finał XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego “Z nadziei, która jest w nas” poświęconego życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II organizowanego przez Instytut Tertio Millennio. Naszą Diecezję reprezentowali uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Legnicy (Marcelina Parzygnat i Alicja Janik) oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Bolesławcu (Michał Fulara i Karolina Nadzieja).

Tegoroczną edycję Konkursu wygrała Marcelina Parzygnat z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Legnicy.  Oprócz nagród rzeczowych uczestnicy Konkursu zdobyli indeksy Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Główną nagrodą dla Marceliny będzie wycieczka do Rzymu, która odbędzie się w sierpniu 2023 roku. Natomiast Michał Fulara ma reprezentować diecezję na Spotkaniu Młodzieży, które odbędzie się w Rzymie w dniach 29 września – 1 października br. Opiekunami konkursu w szkołach byli katecheci: p. Paweł Olszewski, o. Michał Jednoróg OFMConv. oraz s. Anna Mikołajewicz ASC.

Paweł Olszewski

katecheta w I LO w Legnicy