„NIE JESTEŚ SAM” – WIELKOPOSTNY DZIEŃ REKOLEKCYJNY DLA MŁODZIEŻY SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH W LEGNICY

W dniu 12 marca 2024 roku w Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Legnicy u Ojców Franciszkanów odbył się po raz pierwszy wielkopostny dzień rekolekcyjny dla młodzieży szkół ponadpodstawowych miasta Legnicy. Do kościoła przybyło około 700 młodych ludzi, którzy wraz z katechetami, nauczycielami i duszpasterzami rozważali temat „Nie jesteś sam”.

Spotkanie rozpoczęło się animacją muzyczną w wykonaniu franciszkańskiej scholi parafialnej. W dalszej kolejności miał miejsce panel dyskusyjny z udziałem zaproszonych gości: Anety Rams oraz ks. Tomasza Metelicy. Był on moderowany przez Katarzynę i Piotra Tsarakhov. Pytania do panelu pochodziły z ankiety, jaka wcześniej została przeprowadzona wśród legnickiej młodzieży.

Był także czas na adorację Najświętszego Sakramentu i indywidualną spowiedź. W południe Mszy św. przewodniczył bp pomocniczy Piotr Wawrzynek, który spotkał się jeszcze z młodzieżą po Eucharystii. Podczas tego spotkania młodzi mogli zadawać ważne dla nich pytania.