NAJWIĘKSZE SANKTUARIA MARYJNE EUROPY – WAKACYJNA PIELGRZYMKA KATECHETÓW I NAUCZYCIELI

Termin: 30.06 – 14.07.2024 (15 dni)

Program:

1 dzień – 30.06 ndz.  Wyjazd z Legnicy o godz. 5:00. Przejazd przez Czechy do niemieckiego sanktuarium Czarnej Madonny w Altotting, które od ponad 1250 lat jest duchowym sercem Bawarii i najważniejszym sanktuarium maryjnym Niemiec. Nawiedzenie bazyliki, Msza święta. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień – 1.07 pon.    Śniadanie. Przejazd do La Salette (Francja), Msza święta i odpoczynek w najwyżej położonym Sanktuarium Maryjnym na świecie, obiadokolacja i nocleg w La Salette

3 dzień – 2.07 wt.     Poranna Msza święta. Śniadanie. Przejazd do Lourdes. Po drodze krótki spacer po Carcassone. Obiadokolacja. Udział w wieczornej procesji różańcowej i nocleg.

4 dzień – 3.07 śr.       Śniadanie. Dzień z Matką Boską w Lourdes – śladami Św. Bernadetty (procesja Eucharystyczna, czas na indywidualną modlitwę, kąpiele, Msza święta). Obiadokolacja, wieczorna procesja różańcowa. Nocleg w Lourdes.

5 dzień – 4.07 czw.    Poranna Msza święta. Śniadanie. Przejazd do Hiszpanii. Wieczorem przyjazd do Santiago de Compostela, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień – 5.07 pt.       Śniadanie. Nawiedzenie Sanktuarium św. Jakuba w Santiago, msza święta. Przejazd do Fatimy. Zakwaterowanie, obiadokolacja. Wieczorem udział w procesji.  Nocleg.

7 dzień – 6.07 sob.    Po śniadaniu zwiedzanie wioski Aljuster – miejsca urodzenia Franciszka, Hiacynty i Łucji (świadków objawień) oraz wizyta w Muzeum Światła w Fatimie. Msza święta. Czas na indywidualne zwiedzenie najważniejszych  miejsc w Fatimie. Obiadokolacja i nocleg.

8 dzień – 7.07 ndz.    Po śniadaniu przejazd do miejscowości Nazare – odpoczynek nad Oceanem Atlantyckim. Następnie zwiedzanie Alcobaca i Batalha (najpiękniejsze kościoły Portugalii) Powrót do Fatimy, Msza święta. Obiadokolacja. Udział w wieczornej Procesji Maryjnej. Nocleg.

9 dzień – 8.07 pon.    Śniadanie. Przejazd do Madrytu – zwiedzanie centrum, Msza święta. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Madrytu.

10 dzień – 9.07 wt.    Po śniadaniu przejazd  do Saragossy (najpiękniejsza Bazylika w Hiszpanii). Msza święta. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Barcelony, na Costa Brava.

11 dzień – 10.07 śr.   Śniadanie. Msza święta. Przejazd do Barcelony, gdzie uczestnicy obejrzą słynne dzieło Gaudiego Sagrada Familia, słynne domy zaprojektowane przez artystę oraz pospacerują główną aleją miasta Ramblais. Powrót do hotelu, odpoczynek. Obiadokolacja i nocleg.

12 dzień – 11.07 czw. Poranna Msza święta. Po śniadaniu przejazd do Francji. W drodze zwiedzanie Cannes. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Nicei.

13 dzień – 12.07 pt.   Śniadanie. Przejazd Lazurowym Wybrzeżem do Włoch, wjazd do Monaco i krótkie zwiedzanie. Msza święta, obiadokolacja i nocleg w okolicach Mediolanu.

14 dzień – 13.07 sob. Po śniadaniu zwiedzanie Mediolanu (największa gotycka katedra we Włoszech, Galeria Emanuela, zamek Sforzesco, kościół Santa Maria delle Grazie). Msza święta. Wyjazd do Polski w godzinach wieczornych. Nocny przejazd.

15 dzień – 14.07 ndz. Przyjazd w godzinach rannych do Legnicy.

Cena: 2500 zł + 750 EUR

Cena zawiera:

– przejazd autokarem kat. 4* (WC, DVD, klimatyzacja)

– 13 noclegów w hotelach min. 3* (pokoje 2,3-osobowe z łazienkami, pokoje 1-osobowe za dopłatą)

– 13 śniadań, 13 obiadokolacji

– opieka pilota – przewodnika na całej trasie

– ubezpieczenie: KL (20.000 Euro), NNW (15 000 PLN), bagażu (1.000 zł) obejmujące także zachorowania z powodu COVID-19 i choroby przewlekłe

– opłaty parkingowe, opłaty klimatyczne

– Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, Fundusz Pomocowy

– zestaw słuchawkowy

Cena nie zawiera: biletów wstępu, lokalnych przewodników – dodatkowych kosztów 100 EUR.