CZY KULTURA CHRZEŚCIJAŃSKA ŁĄCZY EUROPEJCZYKÓW? – OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA

W imieniu Fundacji E+ przekazać informacje o Ogólnopolskiej Konferencji pt. CZY KULTURA CHRZEŚCIJAŃSKA ŁĄCZY EUROPEJCZYKÓW? Przez kulturę do wartości: w szkole, rodzinie i lokalnej społeczności.

Ponieważ konferencja dotyka palących problemów Kościoła – takich jak odchodzenie młodzieży od wiary, wycofanie katechezy ze szkół, promowanie życia rodzinnego, ewangelizowanie nastolatków i rodziców – zwracamy się z zaproszeniem na konferencję wszystkich zainteresowanych na terenie Diecezji. Konferencja będzie z pewnością inspiracją do działania w tych niełatwych dla Kościoła czasach.

Ogólnopolska Konferencja pt. CZY KULTURA CHRZEŚCIJAŃSKA ŁĄCZY EUROPEJCZYKÓW? Przez kulturę do wartości: w szkole, rodzinie i lokalnej społeczności.

TERMIN: 28 września godz. 10.00 – 15.00

MIEJSCE: Centrum Kultury Dobre Miejsce, Warszawa, ul. Dewajtis 3A

CELE KONFERENCJI:

• budowanie społeczności ewangelizującej (wspierającej) młodzież i rodziny poprzez kulturę z wartościami
  • przekazywanie konkretnych narzędzi do wspierania młodzieży i rodzin poprzez kulturę z wartościami

ZAŁOŻENIA:

• połączenie trzech aspektów: TEOLOGIA (teoria) + WIARA (relacja/świadectwa) + KULTURA (wychodzenie z ewangelizacją poza mury kościelne)
  • punkt wspólny: ewangelizacja młodzieży i rodzin przez kulturę (muzyczną)

GRUPY DOCELOWE/UCZESTNICY:
* katecheci * księża, w szczególności duszpasterze młodzieży (bierzmowaniowej) * liderzy wspólnot * rodzice * wychowawcy * terapeuci/psychologowie * młodzież * artyści * menedżerowie kultury *ewangelizatorzy świeccy * przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego * członkowie rad duszpasterskich * media * organizacje, fundacje i stowarzyszenia wspierające młodzież i rodziny * każdy wierzący 😉

PATRON HONOROWY:

Ksiądz Biskup Rafał Markowski