ZAPROSZENIE NA XXII DZIEŃ PAPIESKI W LEGNICY

XXII Dzień Papieski będzie obchodzony w Polsce 16 października 2022 r. (niedziela) pod hasłem „Blask Prawdy” (Veritatis Splendor). Są to pierwsze słowa i zarazem tytuł dziesiątej encykliki papieża Jana Pawła II ogłoszonej 6 sierpnia 1993 r. Głównym przesłaniem wspomnianego dokumentu jest przypomnienie nauczania moralnego Kościoła w sytuacji kultury, która gubi i relatywizuje wartość ludzkiego sumienia, wielkiego daru Boga dla człowieka. Oddalając się od Boga i poszukując złudnej wolności poza samą prawdą, człowiek gubi sens i właściwą perspektywę swojego życia.

Dzień Papieski jest obchodzony w wielu ośrodkach i w różnej formie. Ma to na celu również zorganizowanie pomocy dla uzdolnionej młodzieży. W diecezjalne obchody Dnia Papieskiego włączają się placówki noszące zaszczytne imię św. Jana Pawła II, św. Jadwigi Śląskiej oraz Stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Zapraszamy delegacje ze wspomnianych szkół z pocztami sztandarowymi na dzień 16 października 2022 roku (niedziela) do parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy (Plac Kard. S. Wyszyńskiego 1, osiedle Kopernika).

Program naszego wspólnego świętowania przedstawia się następująco:

godz. 11:45 – Przygotowanie do liturgii;

godz. 12:00 – Msza święta w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski;

godz. 13:15 – Poczęstunek w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II (w dolnej części kościoła);

godz. 13:45 – „Święta Jadwiga Śląska – człowiek w całej prawdzie” – program artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Śląskiej w Kunicach; Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Serdecznie zapraszamy!