NOWOROCZNE SPOTKANIE SŁUCHACZY PST-K W LEGNICY

W sobotę, 7 stycznia 2023 roku, po przerwie świątecznej, odbyły się zajęcia na Podyplomowych Studiach Teologiczno-Katechetycznych w Legnicy. Wcześniej słuchacze wzięli udział we Mszy świętej pod przewodnictwem Biskupa Legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski. Po Eucharystii miało miejsce spotkanie w sali Beniaminek, podczas którego uczestnicy składali sobie życzenia świąteczne i noworoczne, przełamali się opłatkiem i śpiewali kolędy.

Warto przypomnieć, że od 2018 roku w Legnicy są prowadzone Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne podlegające Papieskiemu Wydziałowi Teologicznemu we Wrocławiu. Trwają one dwa lata (cztery semestry). Dotychczas ukończyło je 38 osób. Aktualnie jest 19 słuchaczy (8 na drugim roku i 11 na pierwszym roku). Dyrektorem studiów jest ks. dr Jarosław Kowalczyk, zaś opiekunem naukowym ks. prof. PWT dr hab. Sławomir Stasiak.

Zapraszamy zainteresowanych do zapoznania się z ofertą studiów. Kolejna rekrutacja rozpocznie się podczas tegorocznych wakacji.