OGÓLNOPOLSKI KONKURS KATECHETYCZNY „ODMAWIAJCIE RÓŻANIEC” DLA NAUCZYCIELI

Wydawnictwo „Jedność” organizuje konkurs dla wszystkich nauczycieli religii, w którym można wygrać cenne nagrody: laptopy, tablety czy pakiety książkowe do wykorzystania jako upominki dla uczniów startujących w konkursach szkolnych.

Udział w Ogólnopolskim Konkursie Katechetycznym „Odmawiajcie różaniec” polega na przygotowaniu prezentacji multimedialnej, która ubogaci lekcje religii na jednym z trzech etapów edukacyjnych, zgodnie z wymaganiami „Podstawy programowej katechezy Kościoła katolickiego w Polsce”:

Szkoła podstawowa kl. 1-4 na temat „Objawienia Matki Bożej”,
Szkoła podstawowa kl. 5-8 na temat „Sanktuaria maryjne”,
Szkoła ponadpodstawowa na temat „Maryja w sztuce”.

Celem konkursu jest przede wszystkim pogłębienie pobożności maryjnej wśród uczniów, przybliżenie im istoty objawień maryjnych oraz zapoznanie z miejscami, w których Matka Boża otaczana jest szczególną czcią.

Ponadto konkurs przyczyni się do aktywizacji katechetów i umożliwi im podjęcie twórczej pracy oraz dzielenie się jej owocami z innymi.

Czas na nadsyłanie prac za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego pod adresem: www.kwj.pl/konkurs mija 30 czerwca 2023 roku.

Ogłoszenie wyników nastąpi 15 sierpnia br., a podsumowanie konkursu i rozdanie nagród – do 30 września br.

Wszelkie informacje oraz regulamin i harmonogram konkursu dostępne są na STRONIE.

Zapraszamy także do rejestracji na portalu dla katechetów „Katecheza w Jedności” – kwj.pl, prezentowanym na ostatnim Ogólnopolskim Sympozjum Katechetycznym organizowanym przez Katolicki Uniwersytet Lubelski. Jest to platforma wymiany materiałów przygotowanych przez katechetów z całej Polski, która jako pomoc dydaktyczna i nowoczesne narzędzie edukacyjne ma służyć wszystkim katechetom korzystającym z podręczników zgodnych z podstawą programową z 2018 roku. Więcej informacji można znaleźć w materiałach promocyjnych na stronie: TUTAJ.

Razem z konkursem uruchamiamy kanał szybkiej komunikacji i wymiany uwag za pośrednictwem grupy „Katecheza w Jedności” na Facebooku. Ułatwi nam ona kontakt z katechetami korzystającymi z portalu i biorącymi udział w konkursie. Zachęcamy do dołączenia do grupy po adresem: TUTAJ.