NOWI ABSOLWENCI PODYPLOMOWYCH STUDIÓW TEOLOGICZNO-KATECHETYCZNYCH W LEGNICY

W dniu 30 sierpnia 2022 roku, w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy na Mszy świętej zgromadzili się tegoroczni absolwenci Podyplomowych Studiów Teologiczno-Katechetycznych w Legnicy.

Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr hab. Sławomir Stasiak, prof. PWT, który 1 września obejmie funkcję Rektora Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

Po Mszy świętej w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II w Legnicy odbyło się wręczenie świadectw ukończenia studiów podyplomowych oraz zaświadczeń o przygotowaniu pedagogicznym do nauczania religii. W roku akademickim 2021/2022 studia ukończyło 10 słuchaczy. Drugi rok rozpocznie 8 osób.

Studenci z uznaniem wypowiadali się o swoich doświadczeniach związanych ze studiowaniem, a wykładowcy cieszą się z ich zainteresowania teologią. Obok zaspokojenia lub poszerzenia swojej wiedzy teologicznej podyplomowe studia dają też kwalifikacje do nauczania religii w przedszkolach i we wszystkich typach szkół z wyjątkiem specjalnych.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem na stronie RADIA PLUS LEGNICA.