Biskup Legnicki zaprasza do modlitwy za Maturzystów i Ósmoklasistów

Czcigodni Księża Proboszczowie! Drodzy Katecheci!

W najbliższą środę, 4 maja 2022 roku rozpocznie się tegoroczna matura, a w dniach od 24 do 26 maja br. odbędą się egzaminy ósmoklasisty. W związku z tym proszę o duchowe towarzyszenie młodzieży i modlitwę za maturzystów i ósmoklasistów. Taką modlitwę warto zaproponować w parafiach podczas Mszy świętych oraz na katechezie w szkołach. Proszę o uwzględnienie wezwania za zdających egzaminy w modlitwie wiernych.

Módlmy się wspólnie o dary Ducha Świętego na czas egzaminów maturalnych oraz o światło i potrzebne łaski w rozeznawaniu powołania oraz dokonywania ważnych życiowych wyborów. W sposób szczególny prośmy o pokój serca w tym trudnym czasie, w jakim tegoroczni maturzyści i ósmoklasiści podejmują egzaminacyjne wyzwania. Zaprośmy do wspólnej modlitwy wspólnoty parafialne, a szczególnie nauczycieli i wychowawców.

Niech młodzi ludzie czują wsparcie wspólnoty Kościoła i kroczą przez codzienność świadomi posłania w pokoju Chrystusa.

† Andrzej Siemieniewski
Biskup Legnicki